Елеватор
Головне:
Елеватор

Агентство Fitch підтвердило рейтинги МХП на рівні «CCC»

Агентство Fitch підтвердило рейтинги МХП на рівні «CCC»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні «CCC» довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті «Миронівського хлібопродукту» (МХП).

Агентство повідомляє, що довгостроковий РДЕ в національній валюті відчуває тиск з боку слабкої позиції ліквідності у МХП, ризиків, пов’язаних із залежністю від української економіки, високого валютного ризику і ризику рефінансування, а також невеликого запасу гнучкості для левериджу в рамках ковенантів єврооблігацій і помірно агресивної фінансової політики.

«Водночас стійка модель бізнесу компанії і експорт, що зростає, є факторами підтримки її (компанії. – Ред.) кредитоспроможності», – додає Fitch.

Агентство прогнозує, що співвідношення чистого боргу до EBITDA у МХП може перевищити граничний рівень, зазначений у ковенантах за єврооблігаціями, утричі в 2016 році і залишитися вище цього рівня в 2017-2018 роках із урахуванням очікуваного агентством зниження EBITDA і обмежених можливостей щодо скорочення боргу, враховуючи великі інвестиції, плановані в рамках другої черги Вінницького проекту, і високих дивідендів.

«Проте такий рівень левериджу не  буде порушенням ковенантів, допоки компанія не залучить додатковий борг у розмірі понад $160 млн, який допускається, в залежності від цілей, у документації по єврооблігаціях», – уточнює Fitch.

Агентство прогнозує скорочення EBITDA у МХП приблизно до $370 млн у 2016 році з $437 млн у 2015 році, зважаючи на ослаблення середніх цін на м’ясо птиці, більш високих витрат виробництва і зменшення обсягів відшкодування ПДВ у рамках спеціального режиму ПДВ після зміни законодавства з 2016 році.

У Fitch вважають, що, якщо не відбудеться відновлення світових цін або стійкого покращення врожайності сільськогосподарських культур, помітне відновлення EBITDA у МХП може бути досягнуто тільки в результаті інвестицій в розширення виробничих потужностей усегменті м’яса птиці і збільшення земельного банку.

Також агентство звертаєт увагу на істотну валютну невідповідність, яка продовжує чинити тиск на кредитоспроможність МХП через те, що борг компанії номінований у доларах США й євро, в той час як прибуток у твердій валюті становить, за оцінками агентства, лише близько 30% EBITDA групи.

Обсяги експорту м’яса птиці швидко ростуть (на 31% у першій половині 2016 року до аналогічного періоду попереднього року), однак зниження світових цін на м’ясо птиці стримує зростання виручки в твердій валюті.

У своїх розрахунках Fitch прогнозує курс гривні до долара США на рівні 25,5 у 2016 році; 28 – у 2017 році і 30,5 – у 2018-2019 роках.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали