Елеватор

75% агропідприємств турбує якість зерна при зберіганні, - опитування

75% агропідприємств турбує якість зерна при зберіганні, - опитування

У МР 2022/23 переважну більшість агропідприємств турбує проблема якості зерна при тривалому зберіганні, проблема зниження цін на збіжжя , невизначеність щодо експорту агропродукції та відсутність складських площ.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР: зберегти, переробити, продати», який щорічно проводить журнал The Ukrainian Farmer, розповів директор «ТОРНУМ Україна».

За його словами, компанія Tornum провела внутрішнє дослідження, опитавши клієнтів компанії щодо викликів сезону 22/23. Він уточнив, що переважна більшість клієнтів Tornum – це великі фермери та агрохолдинги.

«В результаті опитування ми з’ясували, що на сьогодні 75% наших респондентів турбує якість зерна при зберіганні. За нашими даними, раніше середній період зберігання зерна становив 90+ днів. На сьогодні ситуація кардинально змінилась: період зберігання зерна в середньому становить 240+ днів, що суттєво впливає на якість збіжжя й відповідно ціну реалізації продукції», – розповів Олександр Холод.

Він уточнив, що на сьогодні понад 40%  припадає на склади підлогового зберігання, де фактично відсутня вентиляція, термометрія. До того ж активніше використовуються рукави, де також неможливо контролювати стан зерна та провести його вентиляцію. До того ж зерно закладається на зберігання з певними допусками по вологості, і це є основною проблемою.

Олександр Холод констатував, що 67% опитуваних турбує проблема зниження цін на зернові. А 61% респондентів вказують на проблему невизначеності щодо експорту агропродукції. А 54% сільськогосподарських підприємств вказали на відсутність складських площ.

Нагадаємо, переробка не перевищуватиме 5-10% бізнесу з прив’язкою до зберігання.