Збережіть ягоди разом з біофунгіцидом Таегро™

Застосування біофунгіцидів в інтегрованих системах захисту при вирощуванні ягід суниці та лохини має багато переваг. Це короткий термін очікування в період дозрівання, захист від гнилей ягід, борошнистої роси та, звісно ж, безпечність продукції. Проте новий біофунгіцид Таегро™ має ще одну досить суттєву перевагу — збереження вологи ягід під час зберігання. На перший погляд, це не має значення, але для господарства, яке вирощує суницю чи лохину, втрата вологи ягід — це втрата врожайності, привабливості продукції і, як наслідок, зменшення фінансових надходжень.
Вплив препаратів на збереження вологи в ягодах лохини
(після 7 днів зберігання)

Інтегрована технологія вирощування з використанням біофунгіциду Таегро™ передбачає обов’язкове внесення препарату Світч® у нормі 1,0 кг/га на суниці за 7 днів до збирання й за 30 днів до збирання лохини. Це потрібно для контролю можливого епіфітотійного розвитку сірої гнилі ягід. Наступним є внесення Таегро™ у нормі 0,37 кг/га за 3 дні до початку зберігання або реалізації. Такий крок потрібен не тільки для захисту від гнилей і борошнистої роси, а й для утримання вологи в ягодах та запобігання зморшкуватості. Повторне застосування Таегро™ залежить від погодних умов і розвитку хвороб ягід, але воно не залежить від термінів збирання чи споживання, оскільки біофунгіцид має термін очікування 0 днів. Така система захисту в період дозрівання дозволяє найкраще зберегти ягоди від хвороб і запобігти втраті вологи.
Середня маса однієї ягоди (г) до зберігання
(за даними дослідів Білоцерківської R&D станції, 2023–2024 рр.)

Це ж стосується і вирощування ягід у теплицях. Таегро™ ефективно використовує потрійний механізм захисту рослин при температурі +20–40 °C і рН від 5–9, що робить біофунгіцид надійним партнером в інтегрованих системах захисту навіть при вирощуванні продукції у закритому ґрунті.
Вплив рН на ефективність Таегро™

Вплив температури на ефективність Таегро™

У Європі Таегро™ зареєстрований на дуже багатьох культурах проти сірої гнилі, білої гнилі, борошнистої роси, фітофторозу, альтернаріозу, ризоктоніозу (ґрунтове внесення), бактеріозів: Erwinia (бактеріальний опік), Pseudomonas (бактеріальний рак), Xanthomonas (судинний бактеріоз, бактеріальна плямистість листя), Ralstonia (бактеріальне в’янення). В Україні реєстрація отримана поки що на лохині, суниці та овочах.
Застосування препарату

Дмитро Тимошенко, менеджер з технічної підтримки засобів захисту спеціальних культур, винограду та ягідних, компанія «Сингента»