Особливості використання Міравіс® у захисті овочів та картоплі протягом сезону вирощування
Трохи історії…
SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з’являтися на ринку в кінці 1960-х років.
Однак більш сучасні SDHI, третього покоління, стали доступні тільки з 2003 року з випуском боскаліду . Приклади фунгіцидів FRAC 7, що використовуються для боротьби з важливими захворюваннями рослин, включають: флутоланіл (1986 рік), боскалід (2003 рік), пентіопірад (2008 рік), флюксапіроксад (2011 рік), флуопірам (2013 рік).
Фунгіциди в групі FRAC 7 пригнічують мітохондріальний комплекс дихання грибів шляхом зв’язування і блокування SDH I-опосередкованого перенесення електронів від сукцинату до убіхінону. Фунгіциди SDHI діють так само, як фунгіциди FRAC 11, але в іншій чутливій області мітохондріального дихання клітин патогену. Хоча всі фунгіциди SDHI мають однакову цільову область впливу, чутливість патогенів до різних фунгіцидів у групі FRAC відрізняється.
Останнім досягненням науки з 2016 року стала розробка молекули Адепідин™.
З 2021 року Міравіс® отримав офіційну реєстрацію та став доступним і для України.
Міравіс® — це інноваційний фунгіцид для захисту овочів від альтернаріозу, стемфіліозу, а також борошнисто-росяних грибів. До складу препарату входить унікальна молекула Адепідин™ (200 г/л ), яка не має аналогів на ринку. Завдяки унікальним біохімічним властивостям молекули Адепідин™, її було віднесено до окремої підгрупи (N-метокси-піразол-карбоксаміди) в класі карбоксамідів (SDHI).
Адепідин™ володіє винятковими проникаючими властивостями на поверхні рослин та високим біохімічним потенціалом. Після нанесення молекула швидко потрапляє в епікутикулярний шар воску, після чого переміщається в тканину листа по ксилемі.
Незважаючи на те, що ксилемний рух Адепідину™ обмежений, молекула має значну біохімічну ефективність, в результаті чого здатна забезпечити контроль над захворюванням далеко від зони її проникнення.
Швидке потрапляння в тканини рослин обумовлено високою ліпофільною здатністю молекули Адепідин™. Це забезпечує препаратам на основі Адепідину™ відмінну стійкість до змивання дощем.
Акропетальний рух Адепідину™ по ксилемі дуже повільний, що дозволяє тривалий час підтримувати високу концентрацію діючої речовини в тканинах рослини. Такий високий біохімічний потенціал забезпечує триваліший захисний ефект у контролі патогенів. Польові дослідження з використанням Адепідину™ показали, що навіть у нормі всього 15 мг д.р. забезпечується краща біологічна ефективність у порівнянні з іншими SDHI продуктами. 40 % спор альтернарії на листках томата взагалі втрачають життєздатність.
Aдепідин® має більш високу активність «in vitro», ніж інші SDHI. Фізіологічна область дії: зростання зародкової трубки Alternaria solani в порівнянні з конкурентами.
Для отримання максимальних захисних властивостей від усіх без винятку продуктів з класу SDHI їх рекомендовано використовувати превентивно (до появи ознак хвороби). Лікувальне застосування не може бути рекомендовано через низьку ефективність, а також високий ризик утворення резистентних форм. На практиці задля уникнення резистентності можуть бути рекомендовані суміші SDHI продуктів з іншими активними речовинами, а також чергування SDHI з дотриманням інтервалів і кратності обробок.
Застосування Міравіс®
Фунгіцид Міравіс® має багато переваг:
• Найвищий біохімічний потенціал серед класу SDHI продуктів
• Містить унікальний карбоксамід із хімічної групи N-метокси-піразол-карбоксамідів
• Новий унікальний механізм дії
• Тривалий захист від ключових хвороб
• Трансламінарний ефект із локально системною дією, що забезпечує пролонгований захист
• Основа антирезистентної стратегії — унікальний партнер для бакових сумішей
• Неперевершена стійкість до змивання опадами
• Ефективний у складних погодних умовах — до +35 °С і за вологості понад 80 %
• Не викликає фітотоксичності
Препарат можна змішувати з іншими загальновживаними пестицидами на відповідній культурі. Сумісний із більшістю фунгіцидів та інсектицидів, але у кожному конкретному випадку рекомендовано проводити тести на сумісність.
Температура застосування: Оптимальна температура застосування — +12–24 °С.
Рекомендована норма витрат робочого розчину: 800–1200 л/га (сади), 200–400 (овочі відкритого ґрунту), 400–800 (овочі закритого ґрунту).
У разі двократного застосування Міравіс® за сезон, рекомендується чергувати обробки з фунгіцидами з інших хімічних класів (Циделі Топ™, Скор®, Ревус® Топ, Квадріс® Топ) або з контактними фунгіцидами.
В існуючих схемах захисту Міравіс® допоможе не тільки їх посилити, а й запобігти виникненню резистентності в основних збудників грибкових хвороб.