Техніка

У середньому класі тракторів рівень технологічності практично наздогнав «старших»

Оптимальна тяга

Оптимальна тяга

У середньому класі тракторів рівень технологічності практично наздогнав «старших», забезпечуючи максимальний рівень функціональності, комфорту і економності.

Ще років 15 тому трактори класу 200+ к. с. вважались певною перехідною ланкою в лінійці практично всіх відомих виробників. Їх оснащення мало відрізнялось від менш потужних моделей, і з переваг користувач отримував тільки більше тягове зусилля, більшу вантажність навіски й кращу продуктивність гідросистеми. Однак загалом функціонал нічим не відрізнявся. Нині ситуація змінилась — топтехнології активно поширюються на молодші класи тракторів, і цьому сприяє саме попит на ці технології. Прикладом такого прогресу можна назвати серію тракторів ClAAS AXION 800. В Україні набули популярності дві моделі — Axion 820 і Axion 850.

Потужності достатньо!

Трактори AXION 800-ї серії оснащено 6-циліндровим двигуном DPS об’ємом 6,8 л, який відповідає екологічним вимогам Stage IIIA (Tier 3). Серед особливостей мотора слід зазначити чотири клапани на циліндр, проміжне охолодження наддуву, підвищений до 40% крутний момент і технологія CPM, яка додає 35 к. с. Так, номінальна потужність моделі AXION 820 становить 189 к. с., але за використання CPM вона збільшується до 224 к. с. Для 850-ї моделі «номінал» — 233 к. с., а СРМ додає ще 30 «коней». Двигун має електронне регулювання, що дає змогу суміщати максимальну потужність і мінімальні витрати пального.

Експлуатація трактора стала комфортнішою завдяки турбіні зі змінною геометрією (VGT). Для забезпечення високого крутного моменту навіть на низьких обертах здійснюється регулювання лопатей турбіни залежно від частоти обертання та навантаження. Ефект «турбоями» більше не відчувається, і трактор може видавати максимальну потужність у широкому діапазоні обертів.

Система СРМ (CLAAS POWER MANAGEMENT) вмикається автоматично, коли є потреба в додатковій тязі, потужності на ВВП або у гідросистемі. Збільшення потужності відбувається не одномоментно, а у шість етапів. Такий принцип дозволяє досягти потрібного результату з мінімальними витратами пального.

Без перемикань

На трактори цього класу потужності покладають найширший спектр завдань — від транспортування до виконання будь-яких робіт у полі. Тому трансмісію вирішили максимально автоматизувати. Тут установлено КПП із перемиканням під навантаженням HEXASHIFT. Вона може працювати як у ручному, так і в автоматичному режимах — ручний режим не передбачає застосування зчеплення. Також тут є гідравлічний реверс. Трансмісію можна налаштовувати залежно від типу робіт й інших умов. Це зменшує витрати пального й робить експлуатацію приємнішою.

Стабільний і маневровий

Незважаючи на значну потужність і відносно невеликі розміри, загальна довжина колісної бази становить 2,98 м. Це забезпечує хорошу маневровість, достатню оглядовість із робочого місця та зручне керування знаряддями на передній навісці. До того ж трактор є стійким, добре тримає напрямок руху на великій швидкості й може похвалитись однією з найбільших у класі вантажністю навіски. Розподілення ваги між осями за фронтального баласту — 50×50, що гарантує максимально ефективне передання тягового зусилля.

Загальна вага трактора відносно невелика, що дає змогу виконувати легкі операції з мінімальними витратами пального та з мінімальним ущільненням ґрунту. Для застосування максимальної потужності в полі є додаткові баласти — фронтальний (до 900 кг) та на задню вісь (до 400 кг на кожне колесо). Крім того, виробник пропонує кілька варіантів під установлення здвоєних коліс.

Завжди продуктивна гідравліка

Для тракторів AXION 800 передбачено встановлення гідросистеми Load Sensing із продуктивністю 150 л/хв для робіт, що вимагають більшого об’єму оливи. Можливе встановлення до чотирьох пар гідровиходів із механічним керуванням, а також роз’ємів Power Beyond у задній частині. За потреби гідросистема отримує додаткову потужність від CPM.

Для важких знарядь

До задньої навіски 200-сильних тракторів вимоги зросли практично до рівня 300-сильних. Тому конструктори вирішили встановити 10-тонну задню навіску, щоб не обмежувати користувачів. Це дає змогу ефективніше регулювати тягове зусилля, буксування, положення знаряддя.

Передня навіска має підіймальну силу 3,4 тонни й встановлюється разом із переднім ВВП. Маючи систему гасіння коливань, передня навіска здатна суттєво покращувати комфорт під час руху нерівними дорогами або по полю.

Для заднього ВВП передбачено 540 і 1000 об./хв у серійній комплектації, а як опцію можна отримати ще й режим 540 ЕСО. Передній ВВП працює тільки в режимі 1000 об./хв. На задній навісці встановлено датчик рівня, який за досягнення певного положення вимикає задній ВВП.

Комфорт разом із функціональністю

Кабіну тракторів AXION 800 оснащено 4-точковою механічною підвіскою, щоб підвищити рівень комфорту. Однак це тільки початок. Сидіння оператора має пневматичну підвіску й підтримку спини, що вкрай важливо для тривалої роботи. Передню й задню навіски оснащено системою гасіння коливань. Амортизована передня вісь також гасить удари.

 Нова концепція освітлення легко перетворює ніч на день. До 14 робочих фар забезпечують ідеальне освітлення.

Багатофункціональний підлокітник розроблено для максимальної ергономіки, він є центральним елементом створення умов для ефективної праці без напруги. Його дизайн є результатом масштабної аналітики процесів керування в кабіні: кнопки часто потрібних функцій розміщено на підлокітнику, а інших — на правій боковій консолі. Також у підлокітник умонтовано DRIVESTICK — важіль для керування трансмісією HEXASHIFT.

У серійній комплектації дисплей CIS (CLAAS INFORMATION SYSTEM) вбудовано в панель приладів. Додатковий дисплей для HEXASHIFT на передній стійці демонструє всю інформацію про КПП, а також електронні блоки керування та функціональні кнопки.

Трактори AXION 800 здобули значну популярність і обіймають вагому частку ринку у своєму сегменті. Вони відомі надійністю, підвищеною потужністю та комфортом, що забезпечується підвіскою кабіни. Завдяки цим характеристикам цих робочих конячок усе частіше можна побачити в полях, що є підтвердженням їх ефективності та визнанням із боку аграріїв.

Володимир Василенко

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ