Сьогодні інтенсивне садівництво потребує інноваційних рішень у захисті культур
Вища ліга садівництва
Сьогодні інтенсивне садівництво потребує інноваційних рішень у захисті культур, спрямованих на те, щоб продукція була не лише якісною, а й безпечною, що є загальними вимогами сучасного ринку і які пропагує компанія «Сингента».
Для того аби відповідати таким вимогам, на ринок було виведено нову діючу речовину Адепідин™. Цей активний інгредієнт входить до складу багатьох препаратів так званої родини Міравіс і використовується на значній частині культур, зокрема й садових. Отже, що відомо про Міравіс®, який отримав офіційну реєстрацію на яблуні, персику та черешні.
Насамперед діюча речовина препарату Міравіс® відноситься до нового підкласу карбоксамідів (SDHI) і має широкий спектр контролю хвороб. Так, на яблуні це парша, борошниста роса, альтернаріоз, плодові гнилі: на персику — кучерявість листя, клястероспоріоз, борошниста роса, моніліоз, а на черешні — кокомікоз та моніліоз.
Особливістю Міравіс® є швидке проникнення в поверхневий шар рослини. Продукт майже не залишається на поверхні, що робить його стійким до змивання опадами. Після проникнення в рослину активний інгредієнт рівномірно розподіляється у восковому шарі рослини та дозовано проникає в тканини, де проходить повільний розподіл. Це забезпечує більш надійний і подовжений захист від хвороб. Навіть через 21 день після використання Міравіс® рослини захищені від проникнення патогенів (дані по парші яблуні).
Міравіс® не має високої системності, однак навіть такий її рівень, властивий високоефективному активному інгредієнту, забезпечує чудовий результат у контролі захворювання. Тимчасом як висока системність активного інгредієнта з низьким біохімічним потенціалом може не дати такого контролю. Це означає, що навіть низька (в 10 разів) концентрація Адепідину™ в рослині має в десятки разів вищу ефективність проти основних хвороб порівняно з іншими представниками групи карбоксамідів.
Міравіс® потрібно використовувати як профілактично для подовженого захисту від хвороб, так і на початку зараження рослин патогенами. Він не потребує додаткових партнерів, але для підсилення лікувальної дії препарат можна змішувати з системними фунгіцидами (Циделі™ Топ, Скор®, Топаз®), тим самим розширюючи спектр хвороб, що контролюються.
В які фази розвитку культур краще вносити Міравіс®, щоб отримати найліпший і якісний результат?
Звісно, це в той період, коли присутнє найбільше навантаження. Наприклад, щодо парші, то це за наявності первинної та вторинної інфекцій (перед цвітінням) і коли є загроза пошкодження борошнистою росою (після цвітіння). При двократному використанні препаратів з діючою речовиною Адепідин™ між обробками обов’язково потрібно застосовувати препарати з іншого хімічного класу. Тобто, схема захисту в найнебезпечніший період пошкодження основними хворобами буде виглядати так: Міравіс® + контактний або системний препарат (до цвітіння), потім Циделі™ Топ (± цвітіння) і знову Міравіс® + контактний або системний препарат (після цвітіння). Саме такий порядок забезпечує найвищу ефективність у захисті саду від парші, борошнистої роси, альтернаріозу, гнилей серцевини яблук під час зберігання, моніліального опіку та загнивання плодів після пошкоджень градом.
Обов’язково в захисті свого саду потрібно зважати на такий момент, як антирезистентна програма. Це означає, що використання SDHI продуктів у саду повинно бути не більше ніж 4 рази на 16 обробок.
Головні переваги препарату:
• найвищий біохімічний потенціал серед класу SDHI продуктів;
• містить унікальний карбоксамід із хімічної групи N-метокси-піразол-карбоксамідів;
• новий унікальний механізм дії;
• тривалий захист від ключових хвороб
• трансламінарний ефект із локально-си стемною дією, що забезпечує пролонгований захист;
• основа антирезистентної стратегії — унікальний партнер для бакових сумішей;
• неперевершена стійкість до змивання опадами;
• ефективний у складних погодних умовах (до +35 °С) та за вологості понад 80 %;
• не викликає фітотоксичності.
Застосування препарату