Компостування — ефективний спосіб перероблення відходів у цінне добриво
Компостування у птахівництві
Ефективний спосіб перероблення відходів у цінне добриво.
Галузь птахівництва може бути джерелом якісних органічних добрив, переробляючи побічні продукти (послід, підстилка та відходи забійного цеху) у високоякісний компост.
Свіжий пташиний послід має неприємний запах, містить значну кількість насіння бур’янів та патогенних мікроорганізмів, зокрема небезпечних для людини, яйця та личинки гельмінтів, а також є сприятливим для розвитку паразитів у процесі зберігання та використання. У свіжому (необробленому) посліді частина поживних речовин, зокрема азотистих сполук, знаходиться в нестабільному стані та легко втрачається.
Для розв’язання цих проблем компанія «БТУ-ЦЕНТР» пропонує господарствам, що спеціалізуються на птахівництві, якісний біологічний препарат КОМПОНАЗА. Він прискорює розкладання органічних решток та містить у своєму складі бактерії-антагоністи патогенних для рослин грибів і бактерій, фосфорта каліймобілізаційні ґрунтові бактерії, природні ендофітні та ґрунтові азотфіксувальні бактерії, продукти метаболізму мікроорганізмів: біофунгіциди, полісахариди, фітогормони, вітаміни, амінокислоти, макро- і мікроелементи, ферменти для розкладання клітковини, пектинів, лігніну. До складу Компонази входять гриби роду Trichoderma, життєздатні ефективні бактерії Bacillussubtilis, Rodex, Azotobacterchroococcum, Enterobacter, Enterococcusfaecium та інші кількістю не менше ніж 1,0 х 109 КУО/см3.
КОМПОНАЗА прискорює деструкцію, знезараження побічної продукції та ефективне аеробне компостування за 1,5–2 місяці за використання аератора. Основою препарату є оптимально підібраний склад мікроорганізмів, який дає змогу зберегти в компості більше поживних речовин у доступній рослинам формі, запобігає потраплянню на поле патогенних мікроорганізмів та насіння бур’янів. Препарат сприяє збільшенню цінності субстрату завдяки збільшенню в ньому вмісту NPK у доступній для рослин формі. Це екологічно безпечний продукт, нешкідливий для людей, тварин і комах, не утворює токсичних сполук з іншими речовинами.
Компостування — це природний аеробний процес розкладання органічних відходів за участю мікроорганізмів для отримання органічних добрив в короткий період.
Компост — це органічне добриво, що утворилося внаслідок розкладання органічних речовин мікроорганізмами.
Є чотири головних рецептурних принципи компостування:
• співвідношення С : N має бути в межах 25 : 1, 30 : 1 (необхідно розбавляти чистий гній додаванням соломи, тирси, листя);
• пухке укладання (забезпечує хорошу аерацію для доступу кисню до аеробних мікроорганізмів та підвищення температури до оптимальної 60–65 °С);
• вологість 60–70%;
• оброблення компосту корисними мікроорганізмами, які є у складі комплексу для компостування Компоназою.
ПЕРЕВАГИ АЕРОБНОГО КОМПОСТУВАННЯ НАД АНАЕРОБНИМ (ТРАДИЦІЙНИМ)
Аеробне (гаряче) компостування:
• максимально зберігає поживні елементи;
• доступність цих елементів для рослин вже в перший рік використання компосту;
• скорочення операційних витрат на зберігання та внесення на поля;
• збільшення площі для внесення органічних добрив;
• зменшення витрат на придбання мінеральних добрив та засобів захисту рослин;
• підвищення стійкості рослин до хвороб і шкідників;
• покращення структури та родючості ґрунту;
• збільшення врожайності сільськогосподарських культур.
КОМПОНАЗА має сертифікацію Organic Standard і може використовуватися в органічному сільському господарстві та переробленні. Сьогодні компанія «БТУ-ЦЕНТР» динамічно розвиває виробництво якісних біопрепаратів для птахівництва, проводить пошук ефективних рецептур та випробовує їх спільно з провідними науковими установами.