Агрономія
Головне:
Агрономія

Зміна клімату стала причиною зміщення кукурудзяного поясу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Останнім часом кукурудзяний пояс усе глибше просувається на північ і захід, хоча ще 10 років тому кукурудзу вирощували тільки на півдні та в центрі України. На цьому наголосила експерт аграрного ринку, заступник директора ProAgro Group Марія Колесник в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«На сьогодні найбільші площі під кукурудзою зосереджено в зоні Лісостепу — це 57% загального кукурудзяного пулу, на зону Степу припадає 23% посівів, а на зону Полісся — 19%», — зазначила вона.

Експертка додала, що сухе та спекотне літо характерне для країни останніми роками вносить свої корективи, але аграріям також треба зважати на ті гібриди, які вирощують. Хоча за будь-яких умов показники врожайності на півдні та сході за відсутності поливу будуть нижчими, ніж у сприятливіших зонах, констатувала вона.

Щодо збільшення частки кукурудзи в структурі посівів, то Марія Колесник не бачить у цьому великої проблеми. Досвідчений агроном може все коректно розрахувати й розробити технологічну карту, аби і врожай отримати, і ґрунтам не зашкодити.

«Для прикладу, в Сполучених Штатах багато фермерів використовують двопільну систему сівозміни, коли кукурудза чергується із соєю, і це жодним чином не шкодить землі», розповіла вона.

Дізнайтесь, як адаптувати сівозміну таким чином, що гарантовано отримувати прибутки, на конеренції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!