Агрономія

Жарка та волога погода сприяла масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників у посівах сільгоспкультур

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Жарка та волога погода сприяла масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників у посівах, повідомляють у Національній академії аграрних наук.

За результатами проведеного моніторингу посівів озимих зернових культур, розвитку набули такі хвороби колосу: септоріоз − 1,5-4,5%, фузаріоз – 1-4%, борошниста роса − 1,2-4%, оливкова пліснява − 0,7-3,8%.

«Розвиток сапрофітної мікрофлори на зерні наражає на ризик недобору врожаю, погіршення його технологічних якостей, здешевлення отриманої продукції, збільшення вкладень на доведення зерна до прийнятих стандартів якості, псування зараженого зерна, навіть до короткочасного підвищення його вологості в умовах транспортування і зберігання», – йдеться в повідомленні.

Згідно з результатами наукових досліджень, перестій на корені на 4-12 діб сприяє зменшенню маси тисячі насінин у середньому залежно від сорту на 1,9-10,5 г.

Тому першочерговим завданням є у стислі строки зібрати прямим комбайнуванням урожай сильних та цінних сортів пшениці, насіннєвих посівів та оперативно довести зерно до відповідних посівних та хлібопекарських кондицій.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями