Агрономія

Заявлена виробниками дієвість препаратів в органічному землеробстві часто є суто декларативною, - думка

Задекларована виробниками дієвість багатьох препаратів й інших засобів, які використовуються в органічному землеробстві, часто виявляється суто декларативною.

Таку думку в інтерв’ю журналу  The Ukrainian Farmer висловив Олексій Гумовський (Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України), опираючись на результати досліджень з біології та методів біологічного контролю бавовникової совки за останні чотири роки в Полтавській області, в умовах органічного сільськогосподарського виробництва на кукурудзі та нуті.

«Працюючи в органічному виробництві, ми постійно шукаємо способи біологічного контролю бавовникової совки, перевіряючи ефективність різноманітних біопрепаратів та ентомофагів, — розповів він. — На жаль, задекларована виробниками дієвість багатьох препаратів й інших засобів є суто декларативною».

Аграрії-практики, застосовуючи ці засоби, орієнтуються тільки на отриманий урожай, що залежить від низки факторів, серед яких засоби захисту рослин можуть виявитися далеко не основними чинниками впливу. Отже, нерідко і результати випробувань є «удавано негативними» та «удавано позитивними», вважає науковець.

Наразі тривають експерименти щодо ефективностіі боротьби з бавовниковою совкою та стебловим метеликом на кукурудзі з використанням трихограми (видів Trichogramma pintoi та T. Evanescens).

Нагадаємо, завдяки мікоризації ФГ «Єфрем» на Вінниччині отримує рекордні врожаї навіть за екстремальних умов.