Агрономія

Завдяки рясним опадам на Хмельниччині отримали дружні сходи ярих

Завдяки рясним опадам на Хмельниччині отримали дружні сходи ярих

На Хмельниччині завдяки великій кількості опадів у першій та третій декадах квітня, що сумарно становить 106,8 мм або 236% до кліматичної норми, істотно поповнилися запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту. Це сприяло інтенсивному наростанню вегетативної маси озимих культур та отриманню дружніх сходів ранніх ярих.

Про це повідомляє управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОДА.

Зважаючи, що гідротермічні умови весняного періоду були достатньо сприятливими для розвитку бур’янів, на окремих полях пшениці озимої спостерігається значний рівень забур’яненості, а тому застосування гербіцидів є обов’язковим елементом догляду за такими посівами, особливо низькорослих сортів.

«Значну увагу слід приділити захисту озимини від хвороб та шкідників, особливо добре розвинених посівів після кращих попередників і підживлених у ранньовесняний (до початку активної вегетації рослин) та весняний (в кінці фази кущіння рослин) періоди. При перевищенні економічних порогів шкодочинності хворобами (борошниста роса, септоріоз листя) та шкідниками (клоп-шкідлива черепашка) доцільно застосувати, відповідно, фунгіциди та інсектициди», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за одночасної потреби використання в посівах гербіциду, фунгіциду та інсектициду, економічно доцільно поєднувати ці обприскування в єдиному агроприйомі, використовуючи бакову суміш із цих препаратів.

На початок травня стан посівів озимих зернових культур, на переважній більшості площ, є добрий та задовільний, але насамперед там, де сівба проводилася в оптимальні строки по кращих і удобрених попередниках. Відмічається утворення другого міжвузля (фаза виходу у трубку – ВВСН 32). Кількість пагонів залежно від сорту та строків сівби становить 2–5 шт./рослину.

Ранні ярі зернові культури (овес, пшениця та ячмінь), висіяні у оптимальні строки, перебувають у фазі сходи – формування 2–3 листка та потребують особливої уваги щодо стану забур’яненості посівів внаслідок значної кількості опадів у квітні. На окремих ділянках вже фіксується значна кількість сходів бур’янів, зокрема дводольних.

Нагадаємо, сходи ярих культур починають заселяти шкідники. Раніше було названо регіони з найбільшою ураженістю посівів хворобами.