Агрономія

Завдяки чому зросла урожайність кукурудзи на Чернігівщині

Середня урожайність кукурудзи на Чернігівщині цього року одна з найвищих в Україні і, за даними Мінагрополітики, становить 97 ц/га, тоді як середня по країні – 73,3 ц/га (торік – 83,5 ц/га і 73,5 ц/га відповідно).

Як зазначив у коментарі AgroTimes власник ФГ «Соната» Іван Якуб (Чернігівська обл.), такого результату аграрії області досягли не лише завдяки сприятливим погодним умовам. Хоча й достатня кількість опадів також відіграла в цьому важливу роль.

«Цього року більше фермерів мали змогу внести достатньо добрив та забезпечити ефективний захист посівів, адже минулого сезону добре заробили на кукурудзі – ціна на неї помітно зросла», – пояснив Іван Якуб.

Крім того, сільгоспвиробники не припиняють вдосконалювати технологію вирощування. Так, у господарстві «Соната» цього року вперше випробували на кукурудзі міжрядний обробіток із одночасним внесенням рідких добрив.

«Ефект був помітний одразу – стан посівів істотно покращився. І в результаті ми отримали прибавку врожайності на рівні 1 т/га завдяки цьому агроприйому», – розповів власник господарства.   

Нагадаємо, збирання кукурудзи затримує висока вологість зерна. Як повідомлялося, урожайність кукурудзи і її вологість не завжди залежать від ФАО.