Агрономія

Збирання кукурудзи затримує висока вологість зерна

Збирання кукурудзи затримує висока вологість зерна

В Україні тривають жнива кукурудзи. За даними Мінагрополітики, станом на 25 листопада з 87,5% намолотили 35,07 млн тонн зерна за середньої врожайності 73,3 ц/га. І якщо на півдні та сході збирання майже завершене, то в решті регіонів затримується через високу вологість зерна.

Як розповів AgroTimes власник і директор ТОВ «Галицькі Аграрні Традиції» Ігор Зварич (Львівська обл.), у компанії, як і в багатьох інших господарствах регіону, збирають кукурудзу з вологістю в середньому 30%.

«Досушування за такої вологості помітно знижує рентабельність виробництва, втім, я не хочу ризикувати. У нашому регіоні (а це Прикарпаття) може випасти сніг і ми можемо взагалі не завершити збирання. До того ж скидання вологи в полі може знизити якість зерна, а це також втрати», – зазначив аграрій.

Він також зауважив, що вологість зерна кукурудзи не залежить від ФАО. У компанії сіяли зернову з ФАО 260, 290 і 330, і всі ці гібриди мають приблизно однакову вологість.

«Гібриди, які ми обрали, дають гарну врожайність, але погано скидають вологу. Тож наступного року плануємо підбирати нові гібриди, щоб знайти для себе золоту середину між урожайністю і скиданням вологи. Але це однозначно буде ФАО не вище 300», – додав Ігор Зварич.

Схожа ситуація і в північному регіоні. За словами Івана Якуба, власника ФГ «Соната», що на Чернігівщині, через високу вологість зерна (27-30%) в області жнива кукурудзи триватимуть щонайменше до січня.

Раніше повідомлялося, що на елеватори надходить зерно кукурудзи з умістом вологи до 35%.