Агрономія
Головне:
Агрономія

Застосування якісних гуматів забезпечує високі прибутки, – дослідження

Застосування якісних гуматів німецького виробника HuminTech на основних маржинальних культурах забезпечує високі прибутки за мінімальних затрат.

Про такі результати економічного аналізу ефективності застосування препаратів, які зафіксували фахівці компанії «Агротехносоюз» у посівах кукурудзи та соняшнику у 2017-2020 рр., розповів агроном компанії Євгеній Вовненко у журналі The Ukrainian Farmer.

Так, аналіз результатів за 2019 рік на кукурудзі показав, що середній приріст становив близько 1,05 т/га, середній показник затратної частини – 382 грн/га, а середній показник отриманого прибутку –6234 грн/ га. Отже, окупність від застосування гуматів HuminTech становила 16:1.

Середній показник приросту врожаю від застосування гуматів за чотири роки склав 0,88 т/га. З тим затрати на застосування препаратів у середньому становили 417 грн/га, а прибуток – 4644 грн/га. Окупність від застосування – 11:1.

Аналіз даних за чотири роки від застосування антистресантів і стимуляторів на посівах соняшнику показав: середній показник приросту за цей період коливався від 0,15 до 0,27 т/га. Середній показник прибутку по роках був у межах від 1742 до 3185 грн/га, тоді як затрати на застосування – від 110 до 327 грн/га.

«Вклавши 1 грн у застосування препаратів німецького виробництва компанії HuminTech, незалежно від року, погодних умов і технології, можна додатково заробити в середньому від 10 до 16 грн, – зазначив Євген Вовненко. – Якісні гумати справді забезпечують високі прибутки навіть за мінімальних затрат. А приріст можна отримати незалежно від ґрунтовокліматичних умов, технологій господарств і дії стресових чинників в умовах різних років».

Нагадаємо, застосування гуматів підвищує урожайність кукурудзи.

Журнали