Агрономія

Несумісність компонентів бакової суміші може призвести до значних втрат урожаю

Перед приготуванням бакової суміші її компоненти обов’язково слід перевіряти на сумісність, адже якщо вони виявляться несумісними, наслідки можуть бути як незначними, так і надзвичайними, але завжди негативними, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Існує два види несумісності: біологічна або хімічна несумісність може виявитися не відразу після обприскування. Відбувається певний рівень пошкодження врожаю або погіршення ефективності дії препаратів, що може також вплинути на врожайність або вимагати додаткового обробітку», – йдеться в повідомленні.

Це результат синергізму або антагонізму продукту. Синергізм (коли препарати взаємодіють і підсилюють один одного) призводить до пошкодження рослин через надто сильну дію. Наприклад, ад’ювант може надто сильно покращити дію препарату, і замість захисту обробка пошкодить культури та зменшить потенційну врожайність. Антагонізм (знижена ефективність, що виникає в результаті протидії препаратів), навпаки, нагадує нейтралізацію.

Є кілька прикладів:

  • Регулятори рН в одному продукті можуть зменшити період напіврозпаду іншого про[1]дукту (наприклад, фунгіцид Каптан має період напіврозпаду 3 год за рН 7,1 та всього 10 хв за рН 8,2).
  • Активні інгредієнти можуть зв’язуватись з ад’ювантами на основі глини в інших продуктах (наприклад, гліфосат, зв’язаний метрибузином).
  • Один продукт змінює поглинання/ утримання іншого. Наприклад, контактний гербіцид спалює листя бур’янів, унемож[1]ливлюючи його здатність до сприйняття нищівної дози системного гербіциду.

Раніше було названо переваги застосування бакових сумішей.