Агрономія

За дефіциту ґрунтової вологи сою слід сіяти пізніше оптимальних строків, – науковець

Щоб провести сівбу сої під урожай 2021 року якісно та з найменшими втратами, потрібно врахувати ризики 2020 року. Адже, за прогнозами синоптиків, 2021 рік буде подібний до 2020 року: весна буде холодною, а літо сухим та спекотним.

Про це журналу The Ukrainian Farmer сказала співробітник Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Людмила Погоріла.  

«У грудні та першій половині січня середньодобова температура була плюсова,  опадів випадало небагато. Якщо гідротермічні умови  й надалі будуть схожі на минулорічні, то є великий ризик того, що вони матимуть негативні наслідки для отримання високих урожаїв якісного насіння сої, що призведе до недобору урожаю», зазначила науковець.

Відтак, за словами Людмили Погорілої, сівбу сої слід проводили пізніше оптимальних строків, оскільки сівба сої за дефіциту вологи досить ризикований захід. Адже мінімальна вологість у посівному шарі ґрунту, необхідна для проростання насіння, має становити 55-60% найменшої вологоємності.

В іншому випадку сходи будуть нерівномірні, польова схожість насіння за таких умов досить низька. Таким чином, за жорсткої ґрунтової посухи у комплексі з недостатнім прогріванням ґрунту, ризик неотримання сходів істотно зростає.

Раніше повідомлялося, як на урожайність сої впливають строки сівби. Також було названо найкращі попередники сої.