Агрономія

Європейська комісія не поновлюватиме дозвіл на застосування бромоксинілу і манкоцебу

Проєкт постанови Європейської комісії передбачає, що застосування діючих речовин бромоксинілу і манкоцебу не може бути поновлено відповідно до регламенту ЄС № 1107/2009.

Про це йдеться на сайті ЄК.

Як зазначається, існуючі дозволи на засоби захисту рослин, що містять манкоцеб, будуть відкликані, і такі продукти більше не будуть реалізвуватися на ринку. Таке рішення базується на науковій оцінці, проведеній спеціалістами з країн-членів Європейського Союзу та Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Це рішення стосується тільки реалізації на ринку манкоцебу та засобів захисту рослин, що містять його. Після непоновлення затвердження і закінчення всіх пільгових періодів для запасів продуктів, що містять цю речовину, будуть зроблені окремі дії для швидкого зниження всіх існуючих залишків речовини в продуктах харчування (очікується в третьому кварталі 2020 року).

Після цього продукти харчування з більш високим рівнем залишків манкоцеб не зможуть більше розміщуватися на ринку ЄС. Відповідне рішення буде прийнято у ІІІ кварталі 2020 року і вступить у силу через 20 днів після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Також держави-члени ЄС повинні відкликати дозволи на засоби захисту рослин, що містять бромоксиніл. Непоновлення затвердження засноване на першій оцінці речовини для використання в якості активної речовини-пестициду в ЄС відповідно до Регламенту (ЄС) № 1107/2009.

«Рішення стосується лише розміщення на ринку цієї речовини і засобів захисту рослин, що містять його. Після незатвердження і закінчення всіх пільгових періодів для запасів продуктів, що містять цю речовину, щодо залишків бромоксинілу можуть бути зроблені окремі дії з окремим повідомленням», – йдеться в повідомленні.

Таке рішення планується ухвалити у IV кварталі 2020 року. Пропонована дата вступу в силу – 3 дні після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!