Агрономія

Один зі штатів США має намір повністю заборонити використання хлорпірифосу до 2023 року

Міністерство сільського господарства штату Орегон почне обмежувати використання хлорпірифосу і в кінцевому підсумку припинить майже все його використання до 2023 року через негативний вплив на організм людини, пише OPB.

Таке рішення відомство ухвалило після досліджень та результатів консультативної робочої групи, до складу якої входили лідери та експерти галузі, починаючи від сільського господарства, екологічних правосуддя, токсикологів та організації охорони праці.

Так, до 31 грудня 2023 року продаж або використання хлорпірифосу буде заборонено, за винятком комерційних обробок насіння рослин, гранульованих препаратів та вушних бирок великої рогатої худоби.

Протягом наступних трьох років будуть здійснюватися дослідження альтернативних продуктів та оцінка нових інсектицидів, затверджених Агентством з охорони навколишнього середовища.

Виконавчий директор Beyond Toxics Ліза Аркін, яка також була членом комітету робочої групи з використання хлорпірифосу, заявила, що нові правила ставлять штат Орегон на один рівень із законами Каліфорнії щодо використання пестицидів, де використання хлорпірифосу заборонили у 2020 році. Втам, вона зазначила, що розчарована тим, що він не був повністю і відразу ж заборонений.

Нагадаємо, в Україні переглянуть допустимий вміст залишків хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в сільгосппродукції.