Агрономія

ЄС у 2020 році скоротить площі сівби озимої пшениці, - прогноз

Після сильних осінніх дощів, які перешкоджали сівбі, та незначного скорочення площ сівби озимої пшениці в Європі трейдери очікували різкого зменшення врожаю пшениці у 2020 році. Проте незвично тепла зима сприятливо вплинула на посіви в окремих регіонах та навіть покращила їх стан.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Експерти МСГ Франції, яка є найбільшим виробником пшениці в ЄС, вважають, що внаслідок потужних злив площі сівби озимої м’якої пшениці, в порівнянні з попереднім роком, зменшаться на 5,6% – до 4,7 млн га, що на тлі поганого стану посівів суттєво знизить врожай.

«Скорочення посівних площ та зниження врожайності внаслідок пізньої сівби спостерігатиметься у Західній Європі, зокрема у Франції та Великобританії. Тому навіть попри гарні перспективи врожаю у Німеччині, країнах Балтії, Центральної та Східної Європи, загальний збір пшениці в ЄС дещо поступатиметься минулорічному», – повідомили у Strategie Grains.

Експерти компанії оцінюють виробництво пшениці у Франції у 33,8 млн тонн, у порівнянні з 39,5 млн тонн у 2019 році, хоча тепла зима дозволила французьким фермерам провести пізню сівбу та покращила стан посівів після несприятливих умов на початку розвитку.

Німеччина скоротить площі сівби пшениці на 7,1% – до 2,83 млн га, проте посіви знаходяться в доброму та дуже доброму стані, й приморозки майже не завдали збитків.

Найбільшу стурбованість викликає погане зимове закалювання пшениці, обумовлене теплою зимою, тому в разі різких морозів посіви можуть постраждати.

Польща збільшила площі сівби пшениці на 2-3%, в порівнянні з 2 млн га у 2019 році, – повідомляють аналітики Sparks Polska. Наразі посіви знаходяться в доброму стані, хоча пшениця подекуди демонструє надмірне зростання та схильність до хвороб через аномально високу температуру повітря. Значна зміна погодних умов у лютому може стати згубною для посівів.

Великобританія скоротить площі сівби озимої пшениці, в порівнянні з минулим роком, щонайменше на 20%, оскільки дощі змусили фермерів віддати перевагу сівбі ярих культур, – повідомили експерти CRM AgriCommodities. Внаслідок цього врожай пшениці може зменшитися з 16,2 млн тонн у 2019 році – до 10,6 млн тонн у 2020 році, що після виходу країни зі складу ЄС зробить її нетто-імпортером.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!