Агрономія

Які агрозаходи ефективні у боротьбі з бур’янами

Дотримання сівозміни, керування термінами сівби соняшнику, дотримання ширини міжряддя 45 см, а також проведення усіх агрозаходів відповідно до відпрацьованої технологічної карти сприяють у боротьбі з бур’янами в посівах культури.

Про це AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс» (Миколаївська обл.).

У господарстві на нульовій технології проти небажаної рослинності застосовують гербіциди в оптимальні фази розвитку рослин і з дуже малими нормами: 1–1,5 л препарату Гліфосат 360. Укупі з використанням соломи, яка стримує бур’яни, не ранніх термінів сівби, використанню гібридів, стійких до експрес технологій, застосування гербіциду дає чудовий результат.

Господарство не застосовує складних гербіцидів із тривалим періодом розпаду й післядією – це їхня принципова позиція.

«Навіть, якщо поле чисте, ми все одно працюємо препаратом і застосування доводить, що це правильне рішення, адже не всі загрози можна побачити оглядом, – додав Максим Максименко. – Тому настає оптимальна фаза рослин – і ми обробляємо посіви».

Для досягнення ефекту вистачає однієї обробки.

За класичної технології обробітку ґрунту господарство раніше застосовувало ґрунтові гербіциди, але нині більше уваги приділяє саме термінам сівби.

Окрім того, дотримання ширини міжряддя 45 см сприяє інтенсивнішому росту й розвитку рослин соняшнику на ранніх етапах вегетації, тож їхні листки швидко затінюють міжряддя.

Нагадаємо, сівба соняшнику після пшениці полегшує боротьбу з хворобами і бур’янами.