Агрономія

Яка найефективніша схема захисту соняшнику в умовах дефіциту ЗЗР

Одна з найдешевших і найефективніших схем захисту соняшнику від бур’янів на сьогодні – застосування гербіцидів на основі діючої речовини трибенурон-метил. Її перевага за нинішніх умов очевидна, адже така схема дає змогу не застосовувати ґрунтові гербіциди, які нині подорожчали найбільше, а деякі позиції взагалі в дефіциті.

Про це AgroTimes повідомив Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.» (Вінницька обл.).

Для застосування технології з використанням трибенурону є кілька обов’язкових умов.

По-перше, така технологія потребує спеціальних, стійких до трибенурону гібридів. Їх на ринку є багато, як і комбінацій застосування самого препарату. Втім, купувати такі гібриди потрібно завчасно, бо, наприклад, нині, коли не за горами старт сезону, придбати їх доволі складно – є певний дефіцит.

По-друге, під трибенурон-схему потрібно культивувати поле безпосередньо перед сівбою соняшнику, щоб відтягнути масові сходи лободи.

«На площах, які ми вже давно обробляємо, даємо невелику норму препарату – 25 г/га, адже завдяки правильним агротехнічним заходам ці поля в нас відносно чисті. Чотири роки тому придбали грамініциди, втім, досі в них майже не було потреби, адже в посівах соняшнику в нас зазвичай немає проблем зі злаковими бур’янами. А ось на нових угіддях, які ми добираємо, ситуація з бур’янами гірша. Там двічі вносимо трибенурон нормою по 30 г/га, а також застосовуємо грамініциди», – зазначив Андрій Капріца.

Ще одна додаткова опція трибенурону – він бореться зі злаковими бур’янами на початковій фазі їх розвитку, додав аграрій.

Нагадаємо, бур’яни є найбільшою фітосанітарною проблемою для соняшнику.