Як змінюється потреба кукурудзи в елементах живлення у різні фази розвитку
У розвитку рослин кукурудзи є два важливі етапи (критичні фази) щодо забезпеченості їх макро- та мікроелементами: фази 3-5 та 7-8 листків. У ці фази розвитку рослини потребують різних елементів живлення, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Дуже важливий період розвитку кукурудзи – фаза 3-5 справжніх листків. У цей період у кукурудзи формуються генеративні органи, що визначають майбутню врожайність. Від наявності елементів удобрення кукурудзи, особливо фосфору, залежить кількість качанів на рослині та зерен на них.
«У цей період кукурудза росте слабо, її коренева система слаборозвинута й не може поглинати поживні речовини з важкодоступних сполук. Тому для стимулювання росту коренів важливо забезпечити рослини кукурудзи, окрім сполук фосфору, ще й марганцем (Mn), цинком (Zn) та бором (B)», – зазначила завідувач науково-дослідної лабораторії інноваційних технологій ТОВ «УНПЦ «Інститут живлення рослин» Марія Августинович.
У фазу формування 7-8 листків рослини інтенсивно ростуть, тому листкове підживлення саме у цей період поліпшує озерненість качана кукурудзи та підвищує якість продукції. У цій фазі зростає потреба мікроелементів: цинку (Zn), марганцю (Mn), бору (B) та міді (Cu).
Для швидкого покриття дефіциту певного елемента живлення для рослин кукурудзи можна використовувати висококонцентровані монодобрива з умістом цинку в добриві не меншим як 42%, із умістом марганцю в добриві в середньому 15% та магнію – 3%, з умістом бору не меншим за 17%.
Раніше повідомлялося, що слід урахувати за підживлення кукурудзи в різних зонах вирощування.