Агрономія

Конференція «День Агронома» розгляне питання зміни шкодочинності озимої совки

Шкідників, що ведуть скритий спосіб життя та мешкають у ґрунті, найскладніше контролювати. Одним із  таких шкідників кукурудзи є озима совка, що зазвичай розвивається на території України у двох поколіннях.

Про це AgroTimes розповів док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак.

За його словами, перше покоління харчується на кукурудзі, цукрових буряках, соняшнику та інших культурах, різних бур’янах, а друге – пошкоджує озимі культури (зернові, ріпак).

Раніше, коли були холодні зими, личинки раннього і середнього віку (друга, третя і четверта фази) другого покоління були непідготовленими до виживання в суворих умовах зими, тому при ще перших сильних заморозках зазвичай гинули. Таким чином, відбувалася природна регуляція чисельності озимої совки.

«Останнім часом зими в Україні стали значно теплішими. Гусениці молодших віків (II-IV) стали перезимовувати. Вони можуть витримувати температуру до -5 ° C. Це призводить до поступового збільшення популяції шкідника і збільшення його шкодочинності», – зазначив Сергій Хаблак.

Детальніше про оновлення стратегій захисту кукурудзи від шкідників і бур’янів в умовах кліматичних змін 2019/20 років можна дізнатися на конференції «День Агронома: Отримати гарантований урожай».