Агрономія

Як зменшити втрати врожаю сої за дощової погоди

Як зменшити втрати врожаю сої за дощової погоди

За бездощових погодних умов усі сорти сої – ультрашвидкостиглі, середньоранні та середньостиглі – в зоні Півдня України достигають, згідно з середньобагаторічними даними, не пізніше як І декада жовтня. Це дозволяє зібрати врожай насіння сої за вологості 12–14%, а в спекотну та посушливу погоду – за 9%. У той самий час за рясних опадів, зволожених умов у період достигання насіння рослина сої не квапиться звільнятися від листя.

На це звернула увагу Віра Боровик, провідний науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«У цей час нерівномірне дозрівання бобів на стеблі особливо небажане, бо вкрай негативно позначається на використанні сої як гарантованого попередника під озимі зернові, – зазначила вона. – Недружне дозрівання рослин, підвищена вологість у серпні-вересні, забур’яненість посівів і поширення хвороб призводить до кількісних і якісних втрат урожаю».

Значно зменшити втрати від згаданих вище негативних явищ, пришвидшити дозрівання культури й своєчасно зібрати врожай можна за допомогою таких елементів технології, як сенікація та десикація посівів.

Нагадаємо, затримка збирання на кілька днів може призвести до втрат 4-5% урожаю сої.