Агрономія

Як захистити ріпак від хрестоцвітих блішок

Як свідчать дані Держпродспоживслужби, у посівах озимого ріпаку триває шкідлива діяльність хрестоцвітих (капустяних) блішок, які в допороговій чисельності, переважно в крайових смугах полів, пошкодили 1-10% рослин у слабкому ступені.

Цей фітофаг шкодить посівам після появи сходів, особливо за сонячної та сухої погоди (вересень-жовтень). Вигризає отвори в сім’ядольних листках, пошкоджує точку росту, личинки проникають у черешки та стебла, даючи дорогу грибним інфекціям, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За сприятливих умов масово розмножується і за 2–3 дні може повністю знищити сходи. Зі зниженням температури (нижчої за +6 °С) активність шкідника спадає. У вересні-жовтні (аж до температури 0 °С) відкладає яйця.

Личинки пошкоджують черешки й стебла. Як правило, обробка насіння інсектицидним протруйником дозволяє забезпечити захист від цього шкідника.

Коли ж господарство висіває насіння, оброблене в минулі роки, або якщо через відсутність вологи в ґрунті поява сходів затримується й виникає загроза зниження інсектицидної дії протруйника слід посилити контроль за станом сходів і в разі появи ознак ураження негайно обробити поле інсектицидом.

Раніше повідомлялося, як обрати препарати для захисту ріпаку.