Агрономія

Як захистити озимий ріпак від бур'янів

Як захистити озимий ріпак від бур'янів

Боротьба з бур’янами впливає не лише на якість і кількість урожаю озимого ріпаку, а й знижує собівартість зменшенням витрат на очищення й сушіння насіння. 

Запобіганню забур’яненню сприяє система комплексних запобіжних агротехнічних (по можливості – біологічних, а за потреби – хімічних) заходів, що застосовують залежно від конкретних умов і доповнюють один одного. 

Якщо після запобіжних заходів зберігається загроза забур’янення посівів, слід застосовувати гербіциди. Залежно від конкретних умов використовують препарати ґрунтової дії або посходові гербіциди. 

З гербіцидів ґрунтової дії на озимому ріпаку застосовують переважно препарати з діючими речовинами метазахлор, метазахлор + квінмерак, метазахлор + диметенамід-П + квінмерак, які вносять, в основному, відразу після сівби або у фазу двох справжніх листків у культури, а також препарати кломазону – до сходів ріпаку в рекомендованих дозах. 

Ефективним є також спільне застосування препаратів метазахлору й кломазону (протягом трьох днів після сівби). 

Раніше повідомлялось, що спосіб основного обробітку впливає на зміну об’ємної маси ґрунту під ріпаком.

Крім цього, під час вирощування ріпаку його важливо захистити від шкідників, зокрема від усіх видів і форм прихованохоботників.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!