Агрономія

Як виготовляти якісні ЗЗР? Досвід ALFA Smart Agro з впровадження стандартів CropLife

Гербіцидний цех ALFA Smart Agro

Бездоганна якість продукції — один з основних принципів роботи українського виробника засобів захисту рослин ALFA Smart Agro. Одним з факторів, що забезпечують високу якість ЗЗР, є дотримання компанією стандартів CropLife для попередження перехресного забруднення виробничих ліній. Про те, чому це так важливо, розповіла директор з якості ALFA Smart Agro Інна Тавлуй.

«На підприємстві, де виробляють засоби захисту рослин, потрібно бути надзвичайно обережними, щоб не допустити перехресного забруднення продуктів. Особливо небезпечно, коли гербіцидні компоненти потрапляють в засоби для захисту від хвороб або шкідників. Як показує досвід компаній-учасниць CropLife International, навіть мікродоза гербіцидного компонента в іншому препараті може пригнічувати рослини», — пояснила пані Інна.

Найбільш дієвий спосіб забезпечити якість препаратів — запобігти будь-якому ризику перехресного забруднення продуктів. З цією метою в ALFA Smart Agro строго дотримуються рекомендацій CropLife, а саме:

1) Сировина для виробництва гербіцидів зберігається на окремій площі, впроваджене спеціальне маркування сировини.

2) Розділення цехів: лінія для виробництва гербіцидів на БЗПФ знаходиться в окремому цеху.

3) Використовується матриця очищення для планування виробничого циклу кожного продукту.

4) Поділ вентиляційних потоків, тобто вентиляційні потоки гербіцидного цеху не пересікаються з вентиляцією інших цехів.

5) Ретельне замивання виробничих ліній після завершення виробництва кожної партії препарату. Миється лінія не тільки всередині, але також зовнішня частина і повітропровід.

6) Перед запуском виробництва кожного нового продукту проводяться лабораторні тести змивних вод на наявність частинок попереднього препарату. Цей показник не повинен перевищувати встановлені норми.

7) Кольорове маркування інвентарю. На кожній лінії використовується інвентар різного кольору, щоб виключити можливість його застосування на інших лініях. У лабораторії інструменти для відбору проб і проведення вхідного контролю для кожної групи продуктів також мають своє маркування.

«CropLife — це рекомендації лідерів галузі для виробників пестицидів. Ми беремо на озброєння кращі світові практики і використовуємо їх у себе, щоб виробляти продукцію високої якості. Будь-які ризики в цьому питанні для нас неприпустимі», — підкреслила Інна Тавлуй.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!