Агрономія

Як відрізняється захист озимої пшениці від бур’янів у різних регіонах

У господарствах A.G.R. Group застосовують комплексний захист озимої пшениці від бур’янів, шкідників і хвороб за різним сценарієм, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У Лісостепу та Поліссі за дощовитого літа вносять: у період Т1 – гербіцид і ретардант, у Т2 – фунгіцид й інсектицид, у Т3 працюють фунгіцидом, у Т4 – інсектицидом.

У зоні Степу на суходолі через меншу кількість опадів, низьку врожайність і рентабельність, діють по-іншому: Т1 – гербіцид (без ретарданту), Т2 – фунгіцид й інсектицид, Т3 – фунгіцид від фузаріозу колоса (за дощового літа та зернового попередника з високим інфекційним фоном) і Т4 – інсектицид.

Вибираючи період проведення інсектицидних і фунгіцидних обробок, ураховують ЕПШ, погодні умови, інфекційний фон і попередника кожного поля в періодах Т0, Т1, Т2, Т4, а в обробці від листкових хвороб і шкідників – за досягнення порогу шкодочинності в одній із фаз Т0, Т1, Т2, Т4. У фазу Т3 профілактично обробляємо від фузаріозу колоса. Якщо виявили фузаріозну кореневу гниль і снігову плісняву – в Т0.

Раніше повідомлялося, коли недоцільне застосування ЗЗР на озимій пшениці.