Агрономія

Як в агрофірмі «Колос» на Київщині зберігають ґрунтову вологу

Як в агрофірмі «Колос» на Київщині зберігають ґрунтову вологу

У ТОВ «Агрофірма “Колос”» на Київщині для збереження ґрунтової вологи дотримуються кількох правил. Одне з основних – дотримання оптимальної норми висіву. Адже, щоб прорости, насінина втягує певну кількість вологи – 150-500% маси насінини.

Про це розповів заступник директора з наукової роботи ТОВ «Агрофірма «Колос», кандидат сільськогосподарських наук Володимир Багатченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Надалі рослині волога потрібна ще й для розвитку. Якщо загустити посів, під час кущення, виходу в трубку вологи в ґрунті буде недостатньо, рослина буде пригнічена, не зможе розвиватися.

Крім того, як тільки є можливість, у господарстві навесні закривають вологу ротаційними боронами.

«До речі, дієвий спосіб раціонально використати ґрунтову вологу – сидерати. У цьому напрямі ми проводимо дослідження. Звісно, сидерати й пшениця в нашій зоні несумісні, бо сидерати в нас висівають з кінця серпня до кінця вересня. А загалом сидерати виконують кілька функцій: утримують ґрунтову вологу, перешкоджаючи її випаровуванню своєю вегетативною масою, мікси сидератів з різною кореневою системою покращують структуру ґрунту. Окремі види сидератів, наприклад, гірчиця, мають фітосанітарні властивості й таким чином покращують стан поля. І, звісно, сидерати – це зелене добриво», – зазначив Володимир Багатченко.

Нагадаємо, в «Агрофірмі «Колос»» на вибір сортів пшениці впливає попередник.