Як у «КСГ Дніпро» керують технологіями обробітку ґрунту
У Новопокровського відділення «КСГ Дніпро» до кожного поля мають зважений, індивідуальний підхід і застосовують технології обробітку ґрунту, які дають найкращий результат.
Про це AgroTimes розповів Василь Гурін, керівник Новопокровського відділення «КСГ Дніпро» (Дніпропетровська область).
Ґрунти в господарстві «Дніпро» – важкосуглинисті чорноземи, тому раз на три роки потрібно застосовувати глибокий обробіток.
Зазвичай під кукурудзу та соняшник проводять глибоку оранку або безвідвальний обробіток ґрунту. Після цих попередників пшеницю можна сіяти як по нульовому обробітку ґрунту, так і після дискування – залежно від поля.
Під пшеницю та ячмінь ґрунт дискують на глибину сівби й одразу сіють. Якщо пшениці передує ріпак, то двічі дискують із різною глибиною та культивують на глибину сівби.
«Крім того, враховуємо умови року», – наголосив Василь Гурін.
Так, торік через посуху соняшник мав слабке стебло, тому пшеницю після цього попередника частково сіяли по нульовій системі.
А цьогоріч соняшники мають товсте стебло й набрали велику масу, тож сівалка «по нулю» якісно не посіє. Тому потрібно буде подрібнити рештки й дискувати.
Нагадаємо, оранка під озимину в посушливих умовах призводить до зменшення маси коренів.
Довідка
Новопокровське відділення «КСГ Дніпро» обробляє 5300 га угідь. У сівозміні мають озимі пшеницю, ячмінь і ріпак, з ярих – кукурудзу та соняшник.