Агрономія

Як у компанії «Карат Плюс» обирають добрива

добрива

Найбільшу увагу в компанії «Карат Плюс» приділяють фосфору, бо працюють на бідних на доступний фосфор ґрунтах. Азот і сірку вносять по вегетації озимих або під передпосівну культивацію соняшнику.

Про це розповів агроном компанії Антон Палієнко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

«Щоб швидше посіяти, не втрачати час на завантаження сівалки добривом, ми добрива розкидаємо, далі обробляємо ґрунт і сіємо. Унаслідок того, що добриво потрапляє не чітко в рядок, а розсіюється по площі, його потрібно вносити більше. Відтак ми беремо якісний середній сегмент – добрива виробництва Литви, Болгарії, Казахстану, донедавна Білорусі», – зазначив Антон Палієнко.

Цього року компанія придбала вітчизняні добрива, але, за словами Антона Палієнка, в них проблема з лежкістю – через два-три місяці замість розсипчастих гранул добриво перетворюється на камінь. Тому вітчизняні купують, коли їх треба внести негайно.

Як відомо, формул добрив існує багато, але, на думку агронома, в тих формулах багато непотрібних для конкретного поля елементів або дуже низька концентрація потрібних. З огляду на їхню невисоку ціну, такі добрива мають доволі високий попит.

«Я вважаю, краще внести трохи дорожче добриво, але меншу кількість, ніж дешевше, але багато. Ще й логістика додається. Рідкі добрива взагалі вигідні – вони істотно дешевші від сухих і ефективніші, хоч на перших етапах треба витратитися на переобладнання техніки й місткості для зберігання. Головне – треба переламати психологію людини, що звикла працювати по-старому, з гранулою», – додав агроном.

Нагадаємо, ефективність добрива у компанії «Карат плюс» визначають за стресових умов.