Агрономія

Ефективність добрив у компанії «Карат плюс» визначають за стресових умов

У компанії «Карат плюс» дуже прискіпливо обирають оптимальну систему живлення – підбирають найефективніші види добрив і постійно спостерігають за реакцією рослин на різні елементи.

Про це розповів агроном компанії Антон Палієнко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

«Ми пробуємо все, але дуже складно зафіксувати роботу мікродобрива чи стимулятора росту у виробничих умовах, побачити різницю в дії різних добрив, – зазначив агроном.

Наприклад, на ріпаку дуже добре видно, де було внесено бор, а де – ні, бо ріпак – борофільна культура, за браку бору на ріпаку формується «дуплистість». А на соняшнику помітити зміни в рослині складніше, навіть візуально, хоч він теж є вибагливим до бору.

Аналогічна ситуація зі стимуляторами росту – важко відстежити їх ефективність. Один із найважливіших показників ефективності продукту є прибавка врожайності.

Проте найбільша проблема, за словами фахівця, – зафіксувати її у виробничих умовах: не раз бувало, що на різних ділянках поля, де нічого не вносили, була різниця в урожайності в кілька центнерів і більше – усе через строкатість поля. Тому агрономи намагаються шукати фізіологічні зміни в рослині.

«До речі, ефективність добрив можна частково визначити за стресових умов, – ділиться досвідом Антон Палієнко.  – Якось ми експериментували з позакореневим унесенням фосфору на слаборозвиненому ріпаку з осені для формування потужнішої кореневої системи й додавали калій, щоб вигнати воду і нагнати більше цукрів у рослину, тобто збільшити зимостійкість і морозостійкість культури перед входженням у зиму – візуально можна було спостерігати, що оброблена ділянка менше вимерзла, ніж необроблена».

Нагадаємо, унесення мікроелементів під час сівби підвищує ефективність добрив.