Агрономія

Як у господарстві «Стелла-Макс» борються з підгризаючими совками

Як у господарстві «Стелла-Макс» борються з підгризаючими совками

У роки з рясними опадами у посівах соняшнику посилюється загроза поширення та збільшення шкідливості підгризаючих совок. У ФГ «Селла-Макс» на Миколаївщині помітили, що їхня шкодочинність зростає раз на п’ять років. Відтак, у господарстві підібрали ефективний метод боротьби.   

Про це AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс» (Миколаївська обл.).

Аграрій нагадав, що у кліматичних умовах України зазвичай за рік розвивається два покоління совок: перше – зимує в стадії гусениці в ґрунті, а масова поява дорослих особин відбувається у травні-червні й дає життя другому поколінню – активний літ дорослих особин припадає на липень-вересень.

На розвиток популяції підгризаючих совок великий вплив мають погодні умови: опади після появи гусені з яєць, особливо за високих середньодобових температур повітря та низької вологості, є дуже сприятливими для цих шкідників.

«З періодичністю раз на п’ять років ці шкідники проявляються на полях господарства більшою мірою. Тож за потреби ми застосовуємо інсектицид Белт від компанії «Баєр», адже переконалися в його ефективності», – зазначив фермер.

Раніше повідомлялося, як боротися з підгризаючою совкою без застосування інсектицидів.