Агрономія

Як стабілізувати вміст вологи, азоту й фосфору протягом вегетації

Як стабілізувати вміст вологи, азоту й фосфору протягом вегетації

Смуговий обробіток дає змогу стабілізувати вміст вологи, азоту й фосфору в ґрунті протягом усієї вегетації культур.

Про такі результати дослідження розповів доктор біологічних наук, заступник директора BARTSOS Group Іван Кривенко у ході Всеукраїнського практичного форуму «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар», що нині триває в Києві.

Компанія почала впроваджувати технологію Mzuri Pro-Till на 3,2 тис. га на півдні Вінниччини.

У перший рік застосування технології порівняли показники природньої родючості ґрунту на ділянці без унесення добрив і без обробітку з аналогічними показниками після оранки і смугового обробітку (після внесення 40 кг/га рідких комплексних добрив під час ґрунтообробітку і 45 кг/га – під час сівби).

Результати дослідження показали, що на 10-ий день після оранки вміст доступного азоту і фосфору різко зростав, адже високий уміст кисню в ґрунті прискорив мінералізацію. А вже на 30-ий день ситуація кардинально змінилася – кількість доступного азоту швидко знизилась.

«Те саме стосується й вологи. Через 90 днів уміст доступної вологи в орному шарі ґрунту зменшився з 28,7 мм до 15 мм, а це – критична межа», – зазначив Іван Кривенко.

Натомість, за смугового обробітку кількість доступного азоту, фосфору й вологи в ґрунті лишалася відносно стабільною протягом вегетації, і на 90-ий день після підживлення була найкращою.  

«Саме тому на полях господарства ріст, розвиток і формування всіх структурних елементів урожаю відбувалися без зупинки із найменшими стресовими затратами енергії рослин на всі перепади в живленні», – пояснив Іван Кривенко.