Агрономія
Головне:
Агрономія

93% ґрунтів України мають низький вміст азоту, – дослідження

За результатами десятого туру агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, здійсненого фахівцями «Інституту охорони ґрунтів України», більшість ґрунтів України мають високу забезпеченість фосфором, втім, дуже низький вміст азоту.

Про це зазначила вчений секретар ДУ «Держґрунтохорона» Світлана Романова.

«93% обстежених ґрунтів України характеризуються низьким і дуже низьким вмістом легкогідролізованого азоту. Середній показник (105 мг/кг ґрунту) знизився, порівняно з попереднім туром дослідження, на 5 мг/кг. 68,6% площ мають середній і підвищений вміст рухомих сполук фосфору, 21,1% – високий і дуже високий. Проте спостерігається його зменшення в Київській, Луганській і Одеській областях», –  зазначила вона.

Також, за її словами, більшість обстежених площ мають підвищений (30%) і високий (27%) вміст рухомих сполук калію. Найбільші втрати цього елементу встановлені у Вінницькій, Харківській, Чернівецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, Інститут охорони ґрунтів паспортизував 19,8 млн га сільгоспземель. Як повідомлялося, скорочуються площі з нейтральною реакцією лужного середовища ґрунту.

Журнали