Агрономія

Як скоротити норми внесення добрив без зменшення врожайності, – досвід

норми внесення добрив

Подорожчання добрив для господарства «Птахівниче» на Дніпропетровщині не стало викликом, адже тут уже давно зменшили норми внесення добрив, не чекаючи, коли ціни на них зростуть. І далі працюють над зменшенням.

Про це розповів агроном господарства Максим Ніценко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«За 10 років практики no-till переконалися, що ця технологія дає змогу, зменшуючи дози добрив і навіть відмовляючись від них, отримувати такі самі врожаї, як і з добривами», – зазначив Максим Ніценко.

Це відбувається внаслідок збільшення в ґрунті вмісту органічної речовини (гумусу), яка надалі завдяки біоті мінералізується та переходить у доступну форму. І рослини поступово засвоюють із ґрунту ці речовини.

Натомість за традиційного вирощування, з обробітком ґрунту, поверхня ґрунту постійно відкрита, тож волога більше випаровується і температура ґрунту підвищується. Отже, гине мікрофлора, яка є ґрунтотворцем, завдяки якій відбуваються всі хімікобіологічні процеси, що і покращують родючість.

Окрім того, різні обробітки ґрунту порушують баланс надходження кисню та вуглекислого газу до біоти, що і призводить її до часткової загибелі.

«Загортаючи рослинні рештки на глибину, ми тим самим не даємо їм змоги в природному темпі трансформуватися або, інакше кажучи, інгібуємо процеси мінералізації. Все це призводить до зменшення родючості ґрунту», – додав Максим Ніценко.

Раніше повідомлялося, як у компанії «Агросвіт» оптимізували застосування добрив.