Як скорегувати підживлення кукурудзи на схилових ділянках поля
Причиною зменшення врожаю кукурудзи на окремих ділянках схилових ґрунтів може бути виникнення локальної незбалансованості мінерального живлення за стандартних уніфікованих технологічних схем удобрення, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Зокрема, на ділянках схилу, де переважають процеси змивання, для чорнозему звичайного формуються обмеження в ефективності азотного удобрення ймовірно через нижчий рівень рухомості фосфору, брак сірки й погіршення транслокації Fe в рослини.
«Збільшення рівня азотного удобрення з N90 до рівня N120 на таких ділянках однозначно потребує вводити підживлення міддю. Але за невисокого рівня азотного удобрення на фоні достатньо інтенсивного фосфорного живлення (N90P60K30) доцільно було б застосовувати борне підживлення», – зазначила Яна Погромська, науковий співробітник Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» НААН.
На ділянках ближче до улоговин можна спостерігати обмеження у фосфорному удобренні, зокрема, через вищий фоновий уміст фосфатів у ґрунті й можливий розвиток борного браку. До того ж тут збільшується частота дефіциту Cu та Zn на фоні інтенсивного азотного удобрення.
Відтак, підвищення рівня азотного удобрення на фоні низького рівня фосфорного (N120P30K30) та фосфорного удобрення без підвищення рівня азотного (N90P60K30) на таких ділянках частіше потребує застосування Fe у підживлення. Причому інтенсивний рівень удобрення (N120P60K30) однаково вимагає підживлення міддю по всій схиловій території поля.
Нагадаємо, міграція ґрунтових мас на схилах призводить до гетерогенності родючості ґрунту. Раніше повідомлялося, які особливості вирощування кукурудзи на схиловому ґрунті.