Агрономія

На полях зі схилами необхідно застосовувати збалансоване підживлення

На полях зі схилами необхідно застосовувати збалансоване підживлення

За вирощування пшениці на полях зі схилами вміст нітратного азоту й фосфатів збільшується вниз по схилу за умови достатньої зволоженості в період активної вегетації культури.

Це встановлено агрохімічним аналізом орного шару ґрунту, розповіла Яна Погромська, науковий співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» НААН у журналі The Ukrainian Farmer.

Таке розташування також суттєво впливає на забезпеченість ґрунту мікроелементами та на оптимальність врівноваження їхньої рухомості в системі «ґрунт – рослина».

Тож рослини, що ростуть на намитому ґрунті, більше забезпечені поживними речовинами.

Окрім того, униз по схилу можливе збільшення забезпечення ґрунту рухомою сіркою, яка дуже важлива для формування азотного живлення рослин.

«Це все свідчить про неоднорідність у межах поля і необхідність застосовувати збалансоване підживлення», – зазначила науковиця.

Дослідження лабораторії ДП ЖГ «Донецьке» показали, що на зразках ґрунту з верхньої частини схилового поля збільшення дози азотного добрива вище від N60 не дає бажаного приросту зерна ячменю. Але на зразках ґрунту з нижньої частини поля спостерігається позитивний ефект навіть від дози N120.

Причиною може бути обмеження ефективності азотного підживлення на збіднених на поживні речовини та гумус верхніх ділянках схилу через брак сірки та мікроелементний дисбаланс.

Раніше повідомлялося, від яких чинників залежить ефективність підживлення пшениці.