Агрономія

Як СФГ «Верест» на Полтавщині підвищило врожайність культур

Як СФГ «Верест» на Полтавщині підвищило врожайність культур

СФГ «Верест», що господарює на Полтавщині, підвищило врожайність культур на 20-30% завдяки застосуванню глибокорозпушувача TERRALAND TN4000D7R від BEDNAR разом із бункером Ferti­Box FB1500TN для локального внесення добрив під час глибокого розпушування.

Про це йдеться у статті «TERRALAND для якісного глибокого розпушування».

 «Глибокорозпушувач ми придбали 2021 року. Всього встигли ним обробити 270 га – готували площі під кукурудзу та соняшник. Раніше застосовували оранку, тож виникла потреба зірвати плужну підошву. Крім того, постало питання збереження вологи. З цими завданнями TERRALAND добре справляється. Обирали його також за співвідношенням ціни та якості – тут BEDNAR підійшов нам якнайкраще», – розповів головний інженер господарства Станіслав Матрос.

За зміну агрегатом вдається зробити до 22 га з глибиною обробітку 45 см, тоді як плугом робили 24 га за зміну на глибині 27 см. Працюють на чорноземах, іноді й у нічний час. Вночі продуктивність роботи дещо знижується, утім, за словами інженера, якість є відмінною.

Агрегатують глибокорозпушувач із трактором John Deere 8R410, робоча швидкість – 8-9 км/год, а витрати пального – 20 л/га.

«Ще одна з переваг глибокорозпушувача – він дуже простий в експлуатації. Фахівці компанії «НФМ АГРО», де ми купували агрегат, допомогли його налаштувати, і досі ми не мали проблем із його використанням. Тож жодного разу не пошкодували, що придбали саме цей агрегат», – додав Станіслав Матрос.

Нагадаємо, BEDNAR презентує новий інструмент пошуку запасних частин.