Як «розбудити» мікробіоту ґрунту, – дослідження
Стан мікробів у ґрунті непостійний. Коли умови довкілля (наявність доступного вуглецю, вологість, аерація, температура, pH ґрунту, доступні мікроелементи та азот) стають несприятливими для них, мікроби впадають у стан спокою. Загалом до 80% ґрунтових мікробів «сплять», пише журнал The Ukrainian Farmer.
Відповідно, якщо мікроби не можуть дихати (процес аерації) і не мають поживних речовин (доступних мікроелементів, вуглецю і азоту), вони не ростуть. Якщо вони не ростуть, вони не здатні вивільняти зв’язані поживні речовини у ґрунт. Порушуються симбіотичні зв’язки між рослинами та мікробами, поживні речовини стають недоступними для використання рослиною.
Мікробний каталізатор допомагає «прокинутися» сплячим мікробам, стимулює їх до дії. Дослідження ґрунту, зокрема аналіз фосфоліпідних жирних кислот дає змогу отримати миттєвий знімок мікробної популяції в ґрунті.
Ці тести, проведені на ґрунтах, оброблених мікробним каталізатором, показали збільшення загальної біомаси мікробів у ґрунті на 18%. Більше мікробів означає більше виконаної корисної роботи, зокрема більше вироблених для рослини доступних поживних речовин.
Нагадаємо, учений назвав основні принципи підвищення родючості ґрунту.