Агрономія

Як підібрати гібриди соняшнику для вирощування в Південному Степу

Як підібрати гібриди соняшнику для вирощування в Південному Степу

У посушливих умовах Південного Степу найстабільніше високу врожайність забезпечують ранньостиглі й середньоранні гібриди соняшнику, незалежно від компанії-оригінатора.

Про такі результати досліджень пише кандидат сільськогосподарських наук Анатолій Коваленко (Інститут зрошуваного землеробства НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Цього року вони встигали досягти фази цвітіння до настання високих температур і низької вологості повітря, що забезпечувало якісне запилення квіток кошика. Водночас не всі гібриди цієї групи стиглості позитивно реагують на підвищення вологозабезпечення», – зазначив науковець.

Тому потрібно проводити постійні випробування нових гібридів щодо їхньої реакції на умови зволоження ґрунту – щоб визначити найпродуктивніші в конкретних умовах.

«Однак слід зауважити, що на сьогодні, на жаль, не існує точного прогнозу погоди, особливо умов зволоження на тривалий період і тому важко передбачити, який гібрид краще висівати. У цьому разі найкраще висівати 2-4 гібриди різних селекційних компаній, найбільш толерантних до різних кліматичних змін», – додав Анатолій Коваленко.

Раніше повідомлялося, як на урожайність соняшнику впливає зміна способу обробітку ґрунту.