Агрономія

Як мінімізувати ризики від дефіциту вологи за сівби озимих, – досвід

«Контінентал Фармерз Груп» обробляє землі в кількох областях України, відтак, вологозабезпеченість на полях під озиминою різна. Так, у деяких кластерах, як, зокрема, на Львівщині, проблем із вологою немає. Натомість на Тернопільщині та Чернівеччині брак вологи дається взнаки.

Про це розповів начальник управління виробництва «Контінентал Фармерз Груп» Степан Андрушко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Це, звісно, створює певні проблеми, адже ми розуміємо, що можемо отримати сходи трішки пізніше, коли буде наявна волога. Щоб мінімізувати ризики, збільшуємо глибину висіву до 3-4 см й на 10-15% збільшуємо норму висіву, бо розуміємо, що отримаємо сходи, коли буде перший дощ», – зазначив фахівець.

Крім того, в компанії повністю відмовилися від глибоких обробітків під озиму пшеницю. А на збиранні культури проводять тільки лущення, після чого відразу сіють.

«До того ж частина наших агрегатів може проводити основний обробіток і посів одночасно. Цю технологію завдяки посівним комплексам Horsch Focus ми почали впроваджувати з 2020 року й вважаємо її перспективною», – додав Степан Андрушко.

Нагадаємо, «Контінентал» планує змінити співвідношення сільгоспкультур у структурі посівів.