Агрономія

Як максимально ефективно здійснити завершальний етап вирощування ріпаку

Як максимально ефективно здійснити завершальний етап вирощування ріпаку

Щоб максимально ефективно здійснити завершальний етап вирощування ріпаку, слід проаналізувати передзбиральний стан посівів. Для ухвалення остаточного рішення враховують фітосанітарний стан посівів (забур’яненість, ураженість хворобами та пошкодженість шкідниками), рівномірність дозрівання культури, потенційну врожайність насіння ріпаку, пише журнал журнал The Ukrainian Farmer.

Залежно від стану посівів, прогнозу погодних умов застосовують такі варіанти дозбирального догляду:

  • внесення препаратів із клейкими властивостями (склеювачі стручків);
  • внесення десикантів;
  • комбіноване застосування склеювачів і десикантів.

Ріпак в основному дозріває нерівномірно, тому втрати врожаю до збирання можуть бути від розтріскування стручків. Для запобігання цьому на чистих від бур’янів посівах за два-три тижні до збирання застосовують препарати на основі карбоксилатного стирол-бутадієнового сополімеру, ді-1-п-ментену й інших зареєстрованих.

Препарати з першою діючою речовиною можна застосовувати незалежно від часу доби, а склеювачі на основі ді-1-п-ментену слід вносити в денний час. Діючі речовини склеювачів стручків дають змогу накопичувати рослинам пластичні речовини в процесі фотосинтезу. Це є важливим, бо приріст урожаю є найвищим в останні дні дозрівання рослин.

Нагадаємо, проведення десикації ріпаку за вологості насіння понад 30% знижує його олійність.