Агрономія

Як господарство «Сільгосптехніка Нова» оптимізувало систему захисту культур

Як господарство «Сільгосптехніка Нова» оптимізувало систему захисту культур

У господарстві «Сільгосптехніка Нова», що на Київщині, систему захисту сільгоспкультур здешевили на 10% — замість оригінальних препаратів інсектицидної групи застосовують генерики. А фунгіциди й гербіциди тадиційно застосовуємо оригінальні.

Про це розповів головний агроном господарства Олександр Кірносов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Норми внесення та кількість обробок не змінюють. Першу обробку ріпаку вже провели – Децис f-Люкс у нормі 0,4 л/га проти прихованохоботника. А після дощів ефективний фунгіцид Імпакт К на основі карбендазиму – щоб підсушити, залікувати потріскані стебла.

«У бакову суміш також додамо інсектицид Наповал (200 г/га), щоб збити квіткоїда на бутонах. Окрім того, додамо комплексне добриво Нутрівант Універсальний у нормі 2 кг/га та бор (1,5 л/га), бо проведений аналіз показав, що ріпак його потребує. Далі під час цвітіння проти квіткоїда внесемо Біскайю (0,4 л/га) і фунгіцид – ймовірно Піктор (0,5 л/га)», — зазначив агроном.

Пшеницю захищатимуть тричі. Перше внесення – фунгіцид Вареон і гербіцид Фаместра. Друге внесення – фунгіцид Абакус (1,5 л/га) у баковій суміші із сульфатом магнію (3 кг/га) та карбамідом (5 кг/га). По колосу внесуть тебуконазол.

«По ячменях люблю працювати фунгіцидом Авіатор Xpro – він дорогий, але того вартий. Вносимо по 0,6 л/га. Падалицю ріпаку заберемо двокомпонентним Фаместра на основі Трибенурон-метилу та Флорасуламу. Також у бакову суміш додамо інсектицид Наповал і добриво Нутрівант Універсальний для підживлення. Колос захищатимемо чистим тебуконазолом 250 (1 л/га) й інсектицидом за потреби. У захисті зернових нічого нового – працюємо оригінальними продуктами. Частина ЗЗР у нас лишилася з минулого року – не використали, бо була посуха, випало всього 12 мм опадів і вносити їх не було сенсу», – розповів Олександр Кірносов.

Нагадаємо, грибні хвороби уразили значну частину посівів озимих та ярих зернових.