Агрономія

Визначено суму ефективних температур для розвитку ріпаку

Для формування оптимально розвинутих рослин ріпаку перед входженням у зиму сума ефективних температур (понад 5 °С) від сходів до початку зими має становити 650…800 °С. 

Про це в коментарі AgroTimes  сказав завідувач відділу агротехнологій та впровадження Інституту олійних культур НААНУ Олександр Поляков. 

«Важливим чинником для отримання оптимально розвинутих рослин перед входженням у зиму є строк сівби та інтенсивність росту сортів і гібридів, що висіяні. Останнім часом у зв’язку зі зміною клімату у бік потепління та посушливості строки сівби озимого ріпаку на практиці коригуються залежно від наявності вологи в ґрунті, випадання дощів у цей період. Отже, залежно від часу їх випадання кожному товаровиробнику необхідно максимально прораховувати всі можливі ризики розвитку культури до входу в зиму, а вже потім приймати остаточне рішення про проведення сівби ріпаку.

Як зазначив Олександр Поляков, насіння ріпаку починає проростати за температури +1 °С, проте для одержання сходів на 3-4 день потрібна температура +14-17 °С. Відтак оптимальний розвиток рослини озимого ріпаку досягається у більшості випадків за 105-110 днів від дати його висіву. Рослини ріпаку вегетують за +5-6 °С і продовжують осінню вегетацію у разі настання нічних заморозків.

Читайте також: Названо умову нормальної перезимівлі озимого ріпаку