Агрономія
Головне:
Агрономія

Названо умову нормальної перезимівлі озимого ріпаку

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Щоб уникнути ризику вимерзання ріпаку озимого, слід дотримуватися у кожній ґрунтово-кліматичній зоні оптимальних строків сівби, аби перед входом у зиму рослини сформували розетку з 6-8 листків – щоб точка росту не піднімалась над поверхнею ґрунту, а стрижневий корінь проникав у ґрунт на глибину 50-100 см і більше. 

Про це в коментарі AgroTimes  сказав завідувач відділу агротехнологій та впровадження Інституту олійних культур НААНУ Олександр Поляков. 

«Такий оптимальний розвиток рослини озимого ріпаку досягається у більшості випадків за 105-110 днів від дати його висіву. В такому стані рослини достатньо розвинуті для того, щоб перенести холодну і навіть безсніжну зиму. Оптимальною є сівба ріпаку за 15-20 днів до строку сівби озимих колосових, що для південного Степу України відповідає періоду з 25 серпня до 10 вересня», – зазначив науковець.

Утім, за словами Олександра Полякова, вибір строків сівби озимого ріпаку не завжди співпадає із рекомендованим оптимальними для певної зони, основним критерієм є наявність вологи в ґрунті та висока якість його підготовки після збирання попередника.

Читайте також:Досліджено вплив рістрегулюючих препаратів на озимий ріпак

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: