Агрономія
Головне:
Агрономія

Виявлено вплив озимих покривних культур на врожайність просапних

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Виявлено вплив озимих покривних культур на врожайність просапних

Американські вчені дослідили, що озимі покривні культури оздоровлюють грунт та сприяють придушенню бур’янів при подальшому посіві просапних культур, пише phys.org.

У той же час науковці вважають, що покривні культури можуть стати причиною зниження врожайності, оскільки деякі з них виділяють аллелопатичні хімічні речовини, які мають несприятливий вплив на сільськогосподарські культури.

Фахівці вважають, що саме ці речовини в деяких випадках є причиною скорочення врожайності. Втім, на сьогодні робота з встановлення причинно-наслідкових зв’язків триває і довести цей факт ще не є можливим.

Точно відомо, що аллелопатичні покривні культури пригнічують проростання насіння бур’янів на ранній стадії, але досі не встановлено, чи дійсно ці властивості рослин можуть впливати на просапні культури і знижувати їх врожайність.

Американські вчені в ході свого дослідження вивчили вплив аллелопатичних озимих покривних культур на зростання, розвиток і врожайність просапних культур.

Наприклад, фахівці встановили, що на проростання кукурудзи і пшениці, а також на розвиток кореневої системи іноді впливали аллелопатичні хімічні речовини з жита та інших покривних культур. Втім, наприклад, соя залишалася незачепленою і демонструвала стандартні показники вегетації і подальшої врожайності. Зниження врожайності також було відзначено.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: