Агрономія

Висока стійкість до розтріскування – ключова перевага гібриду ЕС Ритмо від Lidea

Гібрид озимого ріпаку ЕС Ритмо у день збирання

Екстремальні погодні умови (град, зливи, буревій), що цього року завдали шкоди посівам на Рівненщині, довели високу  генетичну стійкість до розтріскування гібриду озимого ріпаку ЕС Ритмо від бренду Lidea.

Про це AgroTimes розповів менеджер технологічного супроводу у західному регіоні «Евраліс Семенс Україна» – компанія групи Lidea Володимир Солом’яний.

«Стійкість до розтріскування – один із найважливіших чинників у виборі гібриду ріпаку. Часом погодні умови не дають можливості вчасно зібрати урожай і від перестою відбувається розтріскування стручків. Також розтріскування може спричинити сильний вітер чи дощ. А це призводить до значних втрат урожаю ріпаку», – зазначив фахівець.

Гібрид ріпаку, що не стійкий до розтріскування. Те саме поле, де вирощували ЕС Ритмо.

За його словами, гібрид ріпаку середньоранньої групи стиглості  ЕС Ритмо нової концепції Р3 (Продуктивність, Прибутковсть, Протекція) має ключову перевагу: сам стручок на рівні батьківських і материнських форм сформований таким чином, що він не розтріскується під впливом сильного вітру, дощу, граду тощо, навіть коли вже має фізіологічну стиглість.

«Коли наприкінці червня на Рівненщині пройшов сильний буревій, ріпаки гібриду ЕС Ритмо не мали жодних ознак розтріскування, тоді як гібриди багатьох інших насіннєвих компаній були пошкоджені», – зауважив Володимир Солом’яний.

Нагадаємо, гібрид ріпаку ЕС Ритмо має високу стійкість до вилягання.

Довідка

Демоділянки гібриду ЕС Ритмо було закладено на Аграрному полігоні компанії «Захід Агропром» на Рівненщині, де вже є і товарні посіви цього гібриду.

Збирання ріпаку ЕС Ритмо