Агрономія

Виробництво українських азотних добрив з початку війни скоротилося в п’ять разів

Виробництво українських азотних добрив з початку війни скоротилося в п’ять разів

З початком широкомасштабного вторгнення рф, з березня до травня об’єм виробництва азотних добрив українськими виробниками скоротився у п’ять разів, порівняно з аналогічним показником попереднього періоду. А тому майже весь об’єм направлявся на внутрішній ринок.

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнського Конгресу Фермерів.

При цьому об’єм імпорту азотних добрив з березня до травня також скоротився у п’ять разів.

Загалом об’єм поставок азотних добрив у листопаді-травні цього сезону становив 2005,6 тисяч тонн, що на 33% менше за аналогічний показник попереднього періоду. З них об’єм відвантажень українського продукту становив 1150,9 тисяч тонн, що на 53% менше до аналогічного показника попереднього періоду. А об’єм імпорту, відповідно, зріс на 56%, – до 855,5 тисяч тонн.

Щодо NPK та NP добрив, об’єм виробництва українських складних добрив з березня по травень порівняно з аналогічним показником попереднього періоду скоротився у три рази. А об’єм імпорту в цей період скоротився більше ніж у шість разів.

«Найбільш болючим питанням є сектор хлористого калію, оскільки він повністю імпортозалежний.  Більш того, третина цих добрив раніше поставлялась із Білорусі», – йдеться в повідомленні.

За підсумками 2021 року пропозиція калію на українському ринку складалася з 199,2 тисяч тонн білоруського продукту, 72,6 тисяч тонн узбекистанського продукту та 9,2 тисяч тонн інших постачальників, переважно європейських.

На сьогодні поставки добрив з Білорусі припинені. На їх заміну 40% калію постачається з Німеччини. Є також поставки з Польщі та Сербії.

Проте таке постачання добрив з інших країн потребує додаткового логістичного вирішення, оскільки українські порти заблоковані, а інші пропускні пункти зазвичай не пристосовані для перевалки добрив.

Раніше повідомлялося, як корегувати виробництво за дефіциту коштів і засобів.