Агрономія

Як корегувати виробництво за дефіциту коштів і засобів, – агроном

Як корегувати виробництво за дефіциту коштів і засобів, – агроном

Головний принцип роботи в агрономічній службі компанії «Агро-Регіон» формулюють так: як із пісні слів не викинеш, так і з технології не викинеш жодного елемента, якщо хочеш отримати результат. Наприклад, коли коштів, засобів бракує, можна корегувати виробництво, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Наприклад, за словами головного агронома компанії Юрія Лисака, слід попрацювати з ґрунтом – де він вирівняний, можливо, не потрібно ідеально його вирівнювати під сівалку. Якщо бракує пального, а є гліфосат, можна внести гербіцид, а не боротися з бур’яном механічним способом.

«Перш ніж уносити ЗЗР, треба пересвідчитися, чи є проблема в полі. Бо часто вносять пестициди на випередження. А треба й на погодні умови зважати – чи потрібно сьогодні вносити», – радить головний агроном.

Також, на його переконання, не потрібно різко міняти структуру посівних площ, вводити нові культури. Бо тоді починаєш шукати гроші під нову культуру і під усю технологію її вирощування. А це додаткові затрати. Краще частково скорегувати наявну технологію.

«Якщо бракує засобів, краще засіяти найкращі поля, як от ми зробили, лишивши частину під пар. Так, це перенесення заробітку на наступний рік, але ми б витратили на вичищення тих полів більше коштів. Саме такі прості, але дієві рішення, на думку досвідченого агронома, допомагають бути ефективними в умовах війни», – додав Юрій Лисак.

Раніше повідомлялося, як «Агро-Регіон» оптимізував структуру посівів.